Akcie

OkolieAquapark Tatralandia

AQUAPARK TATRALANDIA 15 km


Tatralandia je najväčší areál vodnej zábavy a relaxu na Slovensku, v Čechách a Poľsku a zároveň aj najúspešnejší projekt cestovného ruchu na Slovensku za posledných 10 rokov, ktorý musíte navštíviť a keď raz prídete, určite sa opäť vrátite... Srdcom celoročného Aquaparku Tatralandia je zdroj termálnej vody, prúdiaci z viac ako 2500 m hĺbky s teplotou 60,7 °C. Termálna minerálna voda v bazénoch má medzi vodami Liptova osobitné postavenie. Je v nej časť morských vôd z paleogénneho mora, ktoré bolo na území Liptovskej kotliny už pred 40 miliónmi rokov. Minerálna voda Tatralandie blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.


Lyžiarske stredisko Dolinky

Lyžiarske stredisko Dolinky - Žiar - 1km


Lyžiarske stredisko sa nachádza za obcou Žiar v ústi Žiarskej doliny, neďaleko Liptovského Mikuláša. Leží na úpätí južných svahov pohoria Západné Tatry. V areáli sú v prevádzke 2 lyžiarske vleky s dvoma zjazdovkami, z ktorých jedna je mechanicky zasnežovaná. Svah je mierne náročný, vhodný aj pre malé deti a začiatočníkov. Každodenne sa upravovuje.


Ski Jasná

Lyžiarske centrum Jasná – Chopok - 30 km


ZIMNÁ SEZÓNA - Dve strediská Chopok sever a Chopok juh sú od roku 2007 opäť prepojené vlekmi. V súčasnoti hovoríme o jednom stredisku. JASNÁ NÍZKE TATRY je najväčšie stredisko na Slovensku, s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností tu nájdete aj SNOWPARK dizajnovaný pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov a vyznavačov freestyle. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca aprila. Kvalitný zasnežovací systém garantuje sneh az 5mesiacov v roku.
LETNÁ SEZÓNA - V lete je v stredisku najväčším lákadlom nádherná príroda Nízkych Tatier. V poslednom čase je stredisko vyhľadávané nie len kvôli turistike a lanovkám ale aj vďaka svojmu, na Slovensku i v okolitých krajinách jedinečnému, BikeParku. Aj v lete je v prevádzke množstvo aktivít - trampolíny, lukostreľba, paintball, paragliding, lanový park ... a služby - požičovne bicyklov, kolobežiek, športové obchody, sprievodcovia a inštruktori k turistike, nordic walkingu, skalolezeniu...


Thermal Bešeňová

THERMAL PARK Bešeňová - 30 km


Termálne kúpalisko, 6 bazénov s celoročnou prevádzkou. V bazénoch je voda s 36-40°C, ktorá má blahodárne účinky na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a má priaznivé kozmetické účinky. Možnosť aj relaxačných masáží, plážového volejbalu, príjemného posedenia v reštaurácii priamo z bazénov.


Demänovské jaskyne

Demänovské jaskyne - 20km


Demänovská jaskyňa slobody
Nachádza sa na severnej strane Nízkych Tatier v Demänovskej doline medzi Liptovským Mikulášom a známym lyžiarskym strediskom Jasná. Vyniká neuveriteľnou pestrosťou farieb a tvarov sintrovej výzdoby, unikátne sú sintrové lekná a ďalšie jazerné formy sintrovej výplne.
Demänovská ľadová jaskyňa
Vchod do jaskyne sa nachádza v brale Bašta na severnej strane Nízkych Tatier, len dva kilometre severne od Demänovskej jaskyne slobody. Ľadová výplň vzniká v jaskyni asi posledných 500 rokov a v kombinácii so sintrovou výzdobou vytvára mimoriadne zaujímavý prehliadkový okruh.


Liptovská Mara

Priehrada Liptovská Mara - 10 km


Vodná nádrž Liptovská Mara s rozlohou 27 km2 a výškou hrádze 43 m je často navštevovanou lokalitou LIPTOVA. V lete ponúka široké možnosti pre vodné športy (člnky, vodné bicykle, surfy, skútre a iné), kúpanie, golf, či najnovšie extrémne športy. Na Liptovskej Mare sú široké možnosti rybolovu, taktiež tu môžete absolvovať výhliadkovú plavbu ľodou s kapacitou 80 miest. Pre tých, ktorých láka windsurfing je v lete otvorené škola windsurfingu.


Havránok

Havránok - 30km


Havránok je jednou z najstarších kultúrnych pamiatok na Liptove. Za kultúrnu pamiatku bol vyhlásený v r. 1967. Je to archeologická lokalita, nálezisko sídliska z mladšej doby železnej z obdobia 300-100 r. pred n. l. Na týchto miestach kedysi žili Kelti, čoby prví obyvatelia Liptova. Prehliadka Havránku vám zaberie približne 30 minút, múzeum je otvorené od júna do septembra od 10.00 do 17.00 hodiny.


Skipark Ružomberok - 40 km


Lyžiarske stredisko Skipark Ružomberok sa nachádza na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Od centra mesta je vzdialené asi 2 km. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkiaľ vedie 8-miestna lanová dráha na Malinô Brdo. Na svahoch v minulych rokoch pribudla 4 -miestna sedačkova lanova dráha s kapacitou 2400 osôb za hodinu. Táto sedačková lanová dráha pribudla k trom fungujúcim vlekom. Stredisko disponuje ešte ďalšími štyrmi detskými vlekmi.Pribylina

Múzeum liptovskej dediny Pribylina - 30 km


Múzeum v prírode Pribylina je najnavštevovanejšou expozíciou v okolí Liptova. Prvá časť bola verejnosti sprístupnená v roku 1991. Domčeky pochádzajú s niekoľkých okolitých dedín, ale najmä z oblasti zatopenej vodnou nádržou Liptovská Mara. Pribylina organizuje tradičné podujatia podľa kalendára - sviatky jari, čipkárska nedeľa poďakovanie za úrodu a podobne. Atraktívna je večerná prehliadka skanzenu s archaickým lapášom.